טיפולי שיניים לילדים באמצעות גז צחוק

מרבית ההורים נתקלים בויכוח עיקש במיוחד עם ילדיהם לגבי הצורך להגיע לביקור במרפאת שיניים ולהיבדק אחת למספר חודשים.ילדים רבים חרדים מטיפול או בדיקת שיניים אצל רופא השיניים, חלקם מפתחים חרדות לאחר טיפול קודם שהיה כרוך בכאב וחלקם מגיעים עם חששות מעצם ההגעה לרופא השיניים.

ניתן להפוך את הטיפול או הבדיקה לילדים לחוויה חיובית ונעימה יותר ע"י שימוש בגז צחוק. כיום ישנם רופאי שיניים לילדים המטפלים במרפאות שיניים לילדים המעוצבות בצורה המתאימה לגיל הרך על מנת שהילד יגיע לטיפול בסביבה עם תפאורה המוכרת לו ופחות מאיימת. אחת הדרכים להקל על ילדכם את חוויית הביקור במרפאה היא פנייה לרופא שיניים שהתמחותו היא טיפולי שיניים בילדים ושימוש בגז צחוק.

מהו גז צחוק ומה השימוש בו?

גז צחוק מורכב מתערובת של שני גזים, חמצן ונייטרוס אוקסיד, הוא נספג בגוף ע"י שאיפה דרך מסיכה המונחת על האף בזמן הטיפול אשר במהלכו רופא השיניים שולט בריכוז הגז ביחס לחמצן ע"פ הצורך. השפעתו של גז הצחוק באה לידי ביטוי בתחושת רפיון ונינוחות, ריח מתקתק, חמימות נעימה באף ובאצבעות אשר גורמים לילד אפילו תחושת אושר, במקרים מסוימים הילד כלל לא זוכר את מהלך הטיפול. שיטה זו יעילה מאחר והיא מפחיתה את הכאב שבטיפול, מרגיעה את הילד ומאפשרת שיתוף פעולה עם רופא השיניים המטפל. בטיפול או הבדיקה הבאה, הילד יגיע למרפאת השיניים ללא חששות מיותרים.

טיפולי שיניים לילדים עם גז צחוק - במרפאת המומחים הרב תחומית בניהולו של ד"ר ברטי שגב

האם ישנן סכנות בשימוש גז הצחוק?

השימוש בגז הצחוק הוא כנראה השיטה הבטוחה ביותר. רופא השיניים המטפל נמצא בשליטה ומתאים את המינון הנכון לילד, בצורה זו הגז אינו ממכר ואינו מזיק. במהלך הטיפול הילד נמצא בהכרה ובערנות מלאה המלווה בתחושת רוגע. השפעתו מתפוגגת עם סיום הטיפול והורדת מסיכת האף ולאחר נשימה רגילה המסלקת את גז הצחוק מהגוף. גז הצחוק כמעט נטול תופעות לוואי אך במידה והן מופיעות הן מינימאליות ולפרק זמן קצר מאוד כגון בחילות, הקאות וסחרחורות.

אילו הכנות מצריך טיפול זה?

מאחר והשימוש בגז הצחוק מתבצע בשאיפה מהאף, רופא השיניים מוודא כי הילד אינו מצונן או סובל מהפרעות נשימה דרך האף דבר שלא יאפשר לבצע את הטיפול בשימוש גז הצחוק. כמו כן, גז הצחוק עשוי לגרום לתנועה מוגברת במערכת העיכול העלולה להוביל להקאה בזמן הטיפול, לכן חשוב להקפיד על צום כ- 4 שעות לפני הטיפול.

אשת צוות שמבצעת טיפולי שיניים לילדים באמצעות גז צחוק
Scroll to Top