כתרי זירקוניה

היתרונות הרבים של כתרי זירקוניה

כתרים באופן כללי משמשים כתחליף מלאכותי לכותרת השן במקרה של שן פגומה כתוצאה מטיפולי שורש, בעיות דנטליות, ריקבון השן, סתימות מורכבות, שחזורים וכו'. הכתרים מקנים לשיניים מראה אסתטי טבעי ובד בבד מחזירים לשן את התפקוד שלה. על מנת להכניס את הכתר בצורה מיטבית, יש צורך לשייף את השן ולבחור כתר המתאים בקפידה למצב השיניים ולמראה הטבעי שלהן. הכתרים המוכרים בשוק הם כתרים העשויים מחרסינה, אולם מרפאות שיניים מודרניות העוסקות בתחום אסתטיקת השיניים יעשו שימוש בכתרים מזירקוניה הנחשבים כיום לטופ בתחום הכתרים.

מתי נזדקק לכתרים?

במהלך טיפולי שיניים, פעמים רבות חומר השן הטבעי הולך ומתמעט, אם זה בשל סתימות, שחזורים, טיפולי שורש וכו', ולכן אנו זקוקים לחומר שיעטוף את השן שנותרה, אם כי לפעמים נותר מעט מאוד מהשן ולכן תפקידו של הכתר לשמור על השן שנותרה ולאפשר לה לתפקד ביתר קלות בזמן הלעיסה. אך לא די בזאת, הכתר מאפשר לשן לקבל מראה אסתטי ולהימנע מעקירת שן בעתיד, הרי מעט השן שנותרה לא תוכל להתמודד לבדה עם לעיסת מזון קשה, וכל נגיסה שאיננה זהירה עלולה לגרום להרס השן ובסופו של דבר יהיה על המטופל לעקור אותה.

הכירו את כתרי הזירקוניה

זירקוניה נחשב כיום לאחד החומרים החזקים ביותר וניתן לדמות אותו ליהלום טבעי בשל השילוב בין יופיו וחוזקו. כתר זירקוניה מיועד עבור מטופלים שאינם מעוניינים בכתרים העשויים ממתכת (שאגב כתרי חרסינה משלבים מתכת), אלא מעוניינים בכתרים העשויים מחומר לבן משובח בדיוק כפי שמציע הזירקוניה. הכתרים הללו מומלצים להרכבה דווקא בשיניים האחוריות, כיוון שהן שיניים בעלות מקדם שחיקה נמוך. כתר הזירקוניה ידוע ביתרונות רבים וביניהם העובדה שהוא עשוי מחומרים ידידותיים לרקמות, הוא חומר חזק ועמיד לשחיקה, הוא בעל מראה טבעי לחלוטין ובעל תכונות  אופטיות הדומות לשיניים טבעיות.

חשיבות מומחיות הרופא בהרכבת כתר זירקוניה

הרכבת כתר זירקוניה הינה מורכבת ביחס לכתרים העשויים מחרסינה, ולכן על הרופא להחזיק בציוד מודרני מתקדם לצד מיומנות בתחום. מדובר בכתר המעובד במחרטה ממוחשבת, ועל מנת לבנות אותו יש צורך לבצע סריקה בסורק תלת מימד, ולאחר מכן בעזרת תוכנת חריטה מעצבים את הכתר במחשב ושולחים פקודה למחרטה ממוחשבת לביצוע הכתר. התהליך אמנם מורכב ביחס לכתרים אחרים, ולכן העלות שלו תהיה גבוהה יותר, ומנגד המטופלים יוכלו ליהנות מאסתטיקה טובה יותר, מכיוון שמתקבלים מראה וגוון אחידים ואסתטיים.

אשת צוות שמבצעת טיפולי שיניים לילדים באמצעות גז צחוק
Scroll to Top