יישור שיניים – חפשו את המומחה

ד"ר מאורה זיגמונד מדגישה: רק אורתודנט נחשף לכל מגוון הטיפולים, לכן
מומלץ לפנות לבעל רישיון ותעודת מומחה להשגת יישור שיניים איכותי

מיהו מומחה ליישור שיניים?

במדינת ישראל מומחה הינו רופא שיניים, אשר סיים תקופת הכשרה ארוכה והתמחות ייחודית, בת ארבע שנים מלאות, עבר בהצלחה את בחינות ההתמחות ובעל תעודת מומחה ורישיון מומחה מטעם משרד הבריאות. בישראל מתוך כ 10- אלפים מומחים רק 150 מתמחים אורתודונטיה.

מדוע חשוב להיות מטופל על-ידי מומחה באורתודונטיה?

טיפול אורתודונטי הוא טיפול מורכב הדורש ראייה מערכתית ומסתמך בין היתר על רקע נרחב פרי הכשרה ממושכת בתחום האורתודונטיה ועל ניסיון נצבר, המקנים את יכולת ההתמודדות עם הבעיות המורכבות. רק מומחה ביישור שיניים עבר הכשרה כזו ונחשף למגוון רחב של שיטות טיפול, אשר מסייעות לו לבחור בטיפול הנכון והמתאים ביותר עבור כל מטופל. לפיכך טיפול אצל מי שאינו מומחה יכול להיות כרוך בלקיחת
סיכון ולהיות בעל השלכות חמורות ורחבות היקף.

כיצד יודעים שרופא השיניים הינו מומחה ליישור שיניים?
בדקו אם שם הרופא מופיע ברשימת המומחים המתפרסמת באתר האגודה האורתודונטית.

מהו העיתוי הנכון להתחיל יישור שיניים בילדים?
שאלה נפוצה ביותר אצל ההורים.
אין לכך תשובה אחת, אולם מומלץ להביא את ילדך לבדיקה אורתודונטית ראשונה סביב גיל 8. בניגוד לגישה הרווחת אין להמתין להחלפת כל שיני החלב. בבדיקה בגיל זה נוכל לזהות בשלב מוקדם בעיות, למנוע את חלקן ולתזמן בצורה מיטבית את הטיפול. במקרים מסוימים יישור שיניים בגיל צעיר יכול להקטין את הצורך העתידי בטיפול מורכב יותר בעתיד.

האם ניתן ליישר שיניים גם אצל מבוגרים?

שוב, בניגוד לדעה הרווחת – יישור שיניים ניתן לבצע בכל גיל. כיום הטיפול האורתודונטי איננו עוד נחלתם הבלעדית של הילדים ובני הנוער. הוא צובר פופולריות גם בקרב המבוגרים וזאת בזכות התקדמות טכנולוגית ניכרת בעולם האורתודנטיה בעשור האחרון. לא עוד פה "מלא ברזלים". המודעות לדרישות האסתטיות של מטופלים מבוגרים גברה וכיום ניתן לעבור יישור שיניים בטכניקות חדישות אסתטיות וידידותיות יותר. מתפקיד המומחה באורתודונטיה לכוון את המטופל לטכניקה האסתטית המתאימה ביותר למטופל. האפשרויות האסתטיות הקיימות הן: יישור שיניים באמצעות סמכים אסתטיים בצבע השן, יישור שיניים על ידי קשתיות שקופות נשלפות ) Invisalign (, יישור על ידי סמכים המוצמדים
לצד הפנימי של השן.

ד"ר מאורה זיגמונד נמנית עם צוות הרופאים של המרכז להשתלות שיניים ושיקום פה של ד"ר ברטי שגב.
ד"ר זיגמונד הינה בוגרת תכנית ההתמחות באורתודונטיה בהדסה עין כרם, ובעלת רישיון מומחה ביישור שיניים ולסתות מטעם משרד הבריאות בישראל. היא סיימה בהצטיינות את לימודי רפואת השיניים ) )D.M.D בפקולטה לרפואת השיניים ובהצטיינות תואר שני במדעי רפואת השיניים ) MSc (. בנוסף, היא חברה באגודה האורתודונטית בישראל.


המרכז להשתלות שיניים ושיקום הפה, הלל יפה 11 ,
בנין קורן, קומה א' חדה 04-6344444

אשת צוות שמבצעת טיפולי שיניים לילדים באמצעות גז צחוק
Scroll to Top