טיפול מונע

מרבית האנשים מגיעים לביקור אצל רופא שיניים עקב בעיה דנטאלית הכוללת בד"כ כאבים אשר מפריעים לשגרה היומיומית. ברוב המקרים ההגעה לרופא השיניים במצב של בעיה מתקדמת, כרוכה בטיפול מורכב ועלות גבוהה יותר. טיפול שיניים מונע כולל בד"כ ניקוי אבן; טיפול בדלקות חניכיים; מתן פלואוריד ואיטום חריצים בשיניים וזיהוי של בעיות נוספות שאין אנו מסוגלים לחוש או להבחין בהם.

מהו טיפול שיניים מונע?

טיפול מונע זה מהווה תחזוקה הולמת ובריאה של הפה והשיניים מאחר והוא מונע את מרבית מחלות הפה (דלקות חניכיים, עששת). בנוסף, מונע הוצאה גבוהה ומיותרת.רופא השיניים ידריך את המטופל כיצד לצחצח את שיניו בצורה הטובה והנכונה ביותר, כמו כן ימליץ דרכי תחזוקה שונים ועל שימוש בתכשירים שונים כגון מי פה ופלואור.עם שימת דגש על אוכלוסיית הילדים, ישנה חשיבות גבוהה להקניית הרגלי ביקורת שיניים אחת למספר חודשים אצל רופא שיניים או שיננית, בכך אנו חוסכים מהילד בעיות שיניים עתידיות ומבטיחים את בריאותן. כמו כן, ניתן לקבל הדרכה וייעוץ לגבי אופן צחצוח השיניים ושמירתן לילד צעיר תוך הסברה עניינית לילד מדוע נושא זה חשוב ביותר ואין בו מקום להזנחה.

לסיכום, אל לנו לחכות שיגיעו כאבי שיניים כדי לבקר במרפאה. כפי שרובנו נוהגים לבצע בדיקות שהרפואה המודרנית מציעה על מנת להגדיר את מצבנו הבריאותי וגילוי של מחלות שונות העלולות לתקוף אותנו, עלינו להתייחס באותו אופן לרפואת השיניים המסייעת לא רק לבריאות השיניים, אלא גם לבריאות כללית טובה יותר. מומלץ להגיע מדי חצי שנה לביקור אצל רופא שיניים וכך לחסוך כאבי שיניים מיותרים והוצאות כספיות.

אשת צוות שמבצעת טיפולי שיניים לילדים באמצעות גז צחוק
Scroll to Top