הסרת אבנית

אבנית הינה שכבת הפלאק המצטברת בין השיניים לחניכיים. היא נגרמת ע"י רוק, חיידקים ושאריות מזון המצויים בפה אשר גורמים לתהליך של עששת ודלקות חניכיים. בנוסף לצחצוח השיניים ועל מנת למנוע התהוות של תהליך זה, יש להגיע לביקור אצל רופא שיניים או אל השיננית אחת למספר חודשים כדי לעבור טיפול של ניקוי אבנית (הסרת אבל שן). פעולה זו אינה כרוכה בכאבים אם כי לעתים קיימת תחושת רגישות , ניתן לבצעה תחת הרדמה מקומית או אלחוש קל .

הסרת אבנית - התהליך

מומלץ ליישם את הדרכת הרופא המטפל או השיננית לגבי אופן הטיפול היומיומי בשיניים, לרבות צחצוח השיניים ושמירה מרבית על היגיינת הפה על מנת לצמצמם את הצטברות רובד הפלאק על קו החניכיים ובכך למנוע טיפולים מורכבים במחלות שיניים וחניכיים כמו כן, סילוק אבנית לפני טיפול שיניים עשוי לתרום ולסייע להצלחת הטיפול ולהחלמת המטופל. בנוסף , ניקוי האבנית מסיר כתמים כהים אשר בדרך כלל נגרמים על ידי רובד החיידקים כך שניקוי זה נותן מענה אסתטי.

רופא השיניים או השיננית עושים שימוש הן במכשור חשמלי והן במכשור ידני בהתאם לרמת הצטברות האבנית ובמרבית המקרים ניתן לנקות ולהסיר אבנית גם מכתרים כמו בשיניים טבעיות.

למי מתאים טיפול הסרת אבנית?

טיפול להסרת אבנית מומלץ לכולם, גם לאדם ששיניו בריאות. במידה ומדובר בילדים, ניתן לעבור הסרת אבן שן בתנאי שכל השיניים הקבועות כבר צמחו. שיניים נקיות שעברו טיפול הסרת אבנית יסייעו להצלחת טיפולי שיניים ולהחלמה מהירה.

לסיכום, ניקוי אבנית תורם לשמירה על בריאות הפה ולמראה האסתטי של השיניים.

אשת צוות שמבצעת טיפולי שיניים לילדים באמצעות גז צחוק
Scroll to Top